środa, 24 kwietnia 2013

Czarną rzepę używa RetrivMonGold..


Czarna rzepajest bardzo bogata w siarkę, która ma dobry  wpływ na nasze cebulki włosowe. Rzepa zawiera  witaminy A, C i z gr. B. Rzepa  jest źródłem dobrze przyswajalnych pierwiastków: potasu, żelaza, magnezu, cynku i wapnia, ponadto  pomocna jest przy  chorobach przewlekłych . Sok z tego dobroczynnego warzywka przyjmowany codziennie działa ogólnie wzmacniająco .


Czarna rzepa ze względu na swoje właściwości jest wykorzystywana w kosmetyce, dodawana do szamponów, maseczek, wzmacnia włosy i poprawia ich kondycję.

 Skoro czarna rzepa wzmacnia włosy i wykorzystuje się ją farmakologicznie to dlaczego nie używać jej solo, bez chemii którą  dodają do masek, szamponów a także do leków.
Już jakiś czas temu dokładnie 5 lat  ,temu  usłyszałam o dobroczynnym działaniu rzepy. I wtedy bez namysłu posadziłyśmy ją w ogrodzie - nie umie ale u znajomej, którą serdecznie pozdrawiam ,co prawda nie używałam rzepy jako wcierki tak jak to robię teraz, ale jadłysmy z niej surówki w bardzo prosty sposób można taka surówkę wykonać ,po prostu starta rzepa ,sól,pieprz troszkę cukru i majonez w taki właśnie sposób ją zjadałam .

 Wcierka z rzepy  - przepis tu , wcieram co 3 dni, na nieumyty skalp ,trzymam w kompresie(czepek+ręcznik) około 2 do 3 godzin . 
Tak jak widać na foto z  jednej połówki powstaje dość sporo soku ,przelewam do buteleczki z psikaczem, rozczesuje włosy  robię przedziek - spsikuję  wykonuję  delikatny masaż, przekładam pasmo włosów i wcieram w kolejny przedział i tak na całej głowie. Masaż powoduje ,że wcierka szybciej przenika do naszych cebulek  ,poprawia krążenie ,po jego wykonaniu  poczujemy ciepełko oraz mrowienie a nieraz delikatne poszczypywanie które po około 15 minut ustępuje.


 Taką wcierkę z czarnej rzepy należy co 2 - 3 dni wcierać delikatnie w skalp , należy kontynuować przez okres 6 tygodni.
 
 Jaki efekt da nam taka wcierka?

 Włosy przestaną nadmiernie wypadać,będą uniesione u nasady a także zmniejszy się przetłuszczanie skóry głowy . 
Rzepę mogą także wcierać osoby posiadające łojotok, oraz łupież.


Ps. Rzepa ma specyficzny zapach który po umyciu głowy wyparuje i nie będziemy go czuły przynajmniej u mnie tak właśnie jest ,może tak być,że jeśli masz bardzo zniszczone i wysuszone włosy zapach może utrzymać się na dłużej.

Porada dotycząca odpadów które nam zostaną , nie przetrzymuj ich za długo .Umyj dokładnie atomizer i miseczkę ,gazę wyrzuć .

Same zdecydujcie czy  lepiej kupić za niewielkie pieniądze taką  rzepę i robić wcierki  czy wolicie wydać sporo pieniędzy za chemikalia z jej dodatkiem, które w tak szybkim czasie nie poprawią włosom  kondycji ?2 komentarze:

  1. Miałam kiedyś seboradin lotion z czarną rzepą. Kosztował mnie ok 20zł, a 3/4 butelki wylałam, bo tak śmierdziało. I zdecydowanie lepiej jest kupić taką oto czarną rzepkę! Świetny to pomysł jest ;) I z chęcią bym tą wcierkę zrobiła... ale boję się właśnie zapachu. Pocieszeniem jest jedynie, że nie wydam dużo pieniędzy, jeśli się nie sprawdzi, no i nie będzie to chemiczny "zapach". Ale kiedyś wypróbuję. Nie wpadłabym na to sama :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. nie jest taki najgorszy na pewno lepiej pachnie niż drożdże ehhe he ,a jeśli od razu wyrzucisz śmieci poz dom i umyjesz atomizer butelkę i wszystkie inne przyrządy dy nie ma mowy o smrodku :)

      Usuń

"Żeby żyć trzeba sobie ustalić wartości niezależne od codzienności"