środa, 31 lipca 2013

Pielęgnacja włosów latem ...


Część Dziewczyny, Mogło by się wydawać, że nie ma różnicy jaką mamy  porę roku  w związku z pielęgnacją włosów a jednak, latem nasze włosy  potrzebują dużo większej opieki i pielęgnacji niż nam się wydaje.

Latem , nasze kosmyki są narażone na promienie UV, wiatr, czy też wodę chlorowaną , morską -słoną...Niewielkie słoneczko jest dla nas zbawienne , lecz zbyt długie przebywanie może, wpłynąć niekorzystnie na naszą czuprynę..  mogą  zmienić się z dobrej kondycji do nadmiernie wysuszonych,  i sianowatych.

Aby temu zapobiec,wystarczy przestrzegać kilka zasad:

  • Odłóż suszarkę  daj wyschnąć im naturalnie,
  • Stosuj filtry UV
  • Spłukuj  z włosów sól i chlor
  • Pamiętaj o letnim nakryciu głowy - (kapelusz,chusta)
  • Spinaj włosy
  • Pamiętaj o umyciu głowy po plażowaniu
  • Rozczesuj delikatnie
                                                      
     Pielęgnacja na co dzień

 Same filtry nie zapobiegną wszystkim szkodom , jakie potrafi wyrządzić słońce wiec prócz filtrów także należy używać kosmetyki nawilżające i natłuszczające.

 Pod wpływem upału  włosy szybko tracą swoja świeżość i wymagają częstego mycia , dlatego tez delikatny szampon do wrażliwej skóry głowy będzie odpowiedni na lato .
Codzienne używanie szamponu zwykłego mogło by podrażnić dodatkowo skórę oraz pobudzić gruczoły łojowe do nadmiernej pracy.

Olejki, oliwki,  świetnie się  nadają  na plaże , gdyż chronią włosy nie tylko przed słońcem ale także przed działaniem wody morskiej czy tez przed chlorem znajdującym się w basenie.

Odzywka b/s najlepiej z atomizer  pomoże w rozczesaniu włosów po kąpieli,delikatnie osusz ręcznikiem po czym spryskaj włosy kosmetykiem i delikatnie rozczesuj nie czekaj aż same wyschną , bo rozczesywanie po takiej kąpieli może je uszkodzić .

                                                                       Po plażowaniu

Umyj włosy i  pamiętaj !!! nie żałuj im maski  nawilżającej czy też regenerującej odżywki .

Nie odkładaj  na później zabiegów regeneracyjnych.  Bo one są potrzebne właśnie teraz, by na bieżąco naprawiać szkody wyrządzone plażowaniem.

Stylizacja latem
  • Daj włosom odpocząć . 
  • Nie używaj  lakierów czy żeli. 
 Na plażę upinaj i związuj włosy,  zrób warkocze, kitki.  Gdy będą związane nie będą  narażone na działanie słońca.Mam nadzieje ,że same tego od dawna się trzymacie!! ale w razie gdybyście były przekonane ,że suszenie włosów w słońcu im sprzyja(a tak nie jest)  to  właśnie dla Was ten post ...

pozdrawiam cieplutko...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Żeby żyć trzeba sobie ustalić wartości niezależne od codzienności"